مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مزیت خارق العاده فندق برای پوست ، مو و سلامتی

 مزیت خارق العاده فندق برای پوست ، مو و سلامتی

فندق: آجیل سالمی که افراد کمی از خواص آن اطلاع دارند

با این وجود می توان فندق و فواید آن را از دوران باستان جستجو کرد. این ماده به عنوان یک ماده طعم دهنده در شیرینجات و مواد غذایی و قهوه محبوب بوده است ، در حالی که روغن آن به عنوان یک وعده غذایی محبوب بوده است.

فندق یک آنتی اکسیدان قوی ، منبع ایده آل پروتئین برای گیاهخواران است ، به خصوص اگر در سفر کاهش وزن باشید. 100 گرم از این مغزهای رنگی قهوه ای روستایی ، 15 گرم پروتئین را ارائه می دهد كه بیش از 30٪ نیاز روزانه را برآورده می كند. همچنین منبع غنی از چربی های سالم ، فاقد کلسترول و سدیم است و 93٪ از نیاز روزانه شما به چربی را تأمین می کند.

فندق مملو از مواد مغذی از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی ، ترکیبات آنتی اکسیدانی و چربی های سالم است. آنها همچنین ممکن است دارای مزایای سلامتی باشند ، از جمله کمک به کاهش سطح چربی خون ، تنظیم فشار خون ، کاهش التهاب و بهبود سطح قند خون ،

فندق را می توان کامل ، خرد شده ، آسیاب شده ، خام یا برشته شده یافت. آنها معمولاً به عنوان میان وعده خورده می شوند یا به غذاهای پخته شده و غذاهای دیگر اضافه می شوند. بهتر است آنها را با پوست بخورید.

فندق مملو از مواد مغذی از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی ، ترکیبات آنتی اکسیدانی و چربی های سالم است.

همچنین ممکن است دارای مزایای سلامتی باشند ، از جمله کمک به کاهش سطح چربی خون ، تنظیم فشار خون ، کاهش التهاب و بهبود سطح قند خون ،

خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

در مجموع ،یک منبع عالی و خوشمزه از مواد مغذی هستند که می توانند به راحتی در رژیم غذایی شما قرار بگیرد پروتئین، فیبر، چربی اشباع نشده و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مهم دیگر را برای بدن فراهم کند.

فندق که به اسم فیلبرت هم شناخته می شود از درخت کوریلیس به دست می آید. عمدتا در ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آمریکا کشت می شود.عطر و طعم شیرینی دارد و می تواند به صورت خام، تف داده یا کره مصرف شود.مانند آجیل های دیگر سرشار از مواد مغذی است و سطح بالایی از پروتئین، چربی، ویتامین و مواد معدنی را در خود جای داده است.

فندق انبوهی از انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می کند. علاوه بر این ، این مزایا نقش مهمی در متابولیسم و ​​سلامت دستگاه گوارش دارند.

سرشار از مواد مغذی

مغز فندق دارای مشخصات مغذی زیادی می باشد. گرچه کالری زیادی دارند، اما با این وجود سرشار از مواد مغذی و چربی های سالم هستند.

حاوی مقادیر مناسب ویتامین B6 ، فولات ، فسفر ، پتاسیم و روی هستند.

علاوه بر این ، آنها منبع غنی از چربی های اشباع نشده تک و چند غیر اشباع هستند و حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 9 ، مانند اسید اولئیک هستند.

هر 28گرم حدود 20دانه فندق دارای مشخصه های غذایی زیر است:

کالری : 176

چربی کل: 17گرم

پروتئین: 2/4 گرم

کربوهیدرات: 4/7

فیبر: 2/7 گرم

ویتامین E : حدود 21./.از نیاز توصیه شده روزانه

تیامین: 12./.از نیاز توصیه شده روزانه

منیزیم : 12./.از نیاز توصیه شده روزانه

مس: 24./.از نیاز توصیه شده روزانه

منگنز: 87./. از نیاز توصیه شده ی روزانه

فندق همچنین حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامین B6، فولات، فسفر ، پتاسیم و روی است.

این دانه یک منبع غنی از چربی های منو و پلی سدیم است و مقدار زیادی از اسید های چرب امگا 6 و امگا 9 مانند اسید اولیک را دارد. هر 28 گرم آن، 11/2 گرم فیبر رژیمی دارد که حدود 11./. از نیاز توصیه شده روزانه هر فرد را تأمین می کند.

 فواید، فندق دارای اسید فیتیک است که این ماده جذب مواد معدنی ای مثل آهن و روی که در آجیل ها وجود دارد را مختل می کند.

خواص فندق

سرشار از آنتی اکسیدان

فندق مقدار قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها را تأمین می کند.

آنتی اکسیدان ها از بدن در مقابل استرس های اکسیداتیو محافظت می کنند. این استرس ها موجب تخریب ساختار سلولی و تسریع روند پیری، سرطان و بیماری های قلبی می شود.

در فندق فراوان ترین آنتی اکسیدان موجود ترکیبات فنولیک است. ثابت شده این ترکیبات کلسترول خون و التهاب را کاهش می دهد. مزایای زیادی برای سلامت قلب و پیشگیری از سرطان دارد.

خوردن فندق با پوست یا بدون آن، به میزان قابل توجهی استرس اکسیداتیو را کاهش میدهد این در حالی ست که در افرادی که این دانه را مصرف نکردند، هیچ تأثیری مشاهده نشد

آنتی اکسیدان موجود در فندق در پوست این دانه است. با این حال، این آنتی اکسیدانی که در فندق وجود دارد با تف دادن کاهش می یابد

هسته خام آن مصرف شده و چه به صورت تف داده و چه خام، ترجیحا پوست رویش حتما خورده شود.می تواند برای قلب مفید باشد وخوردن آجیل از قلب محافظت می کند.درصد بالایی از آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم وجود دارد که می تواند ذخایر آنتی اکسیدانی بدن را بالا برده و سطح کلسترول خون را کاهش دهد.

 بر روی 21 نفر با کلسترول بالا یک مطالعه یک ماهه نشان داد که افراد مصرف کننده 18الی 20./. از کل کالری روزانه شان با فندق تأمین کردند. نتایج نشان داد که کلسترول، تری گلیسرید و کلسترول بد LDL در افراد کاهش یافته است

در این آزمایش شرکت کنند گان بهبود هایی را در وضعیت سلامت سرخرگ و عوامل التهاب در خون تجربه کردند

افرادی که فندق خوردند LDL بد و سطح کلسترول کلی شان کاهش یافته و از طرفی HDL خوب و تری گلیسیرید شان بدون تغییر باقی مانده بود. تأثیرات مشابه این بدانه ر روی قلب مشاهده شده است و نتایجی مثل کاهش سطح چربی خون و افزایش سطح ویتامین E دیده شده خوردن روزانه29 تا 69 گرم فندق با بهبود پارامتر های سلامت قلب ارتباط مستقیمی دارد.

ارتباط مستقیمی با کاهش خطر سرطان دارد

غلظت بالای ترکیبات آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی باعث می شود که این دانه خواص ضد سرطانی داشته باشد.آجیل هایی مثل گردو و پسته، فندق بیشترین میزان از آنتی اکسیدان به اسم پروانتوسیانیدین دارد.

منگنز به عملکرد بهتر آنزیم های خاصی که سبب کاهش آسیب های اکسیداتیو می شود کمک کرده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

فندق سرشار از مواد مغذی ای مثل ویتامین ها، مواد معدنی، ترکیبات آنتی اکسیدانی و چربی های سالم است.

موجب کاهش سطح چربی خون، تنظیم فشار خون، کاهش التهاب و بهبود سطح قند خون و خیلی مزایای دیگر می شود.

مثل آجیل ها ی دیگر، فندق ممکن است در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند.این دانه یک منبع عالی و خوشمزه از مواد مغذی ای است که می تواند به راحتی در رژیم غذایی شما اضافه شود.

تفاوت سروتونین و دوپامین مطلب مرتبط تفاوت سروتونین و دوپامین
فندق (فیلبرت). سرشار از چربی های اشباع نشده (بیشتر اسید اولئیک) ، سرشار از منیزیم ، کلسیم و ویتامین های B و E. فندق برای قلب شما مفید است

خواص فندق برای سلامتی

بهبود سلامت قلب

به غیر از اینکه منبع خوبی برای فیبر است، حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع نیز هست که باعث کاهش کلسترول نوع بد (DLD) و افزایش کلسترول نوع خوب (HDL) میشود. فندق همچنین حاوی مقدار قابل توجهی منیزیم است که میزان کلسیم و پتاسیم را تنظیم کرده و برای تنظیم فشار خون بسیار مفید است.  

کنترل و بهبود دیابت

برنامه ریزی برای رژیم غذایی دیابتی، تمرکز بر روی انتخاب چربی های مضر، چربی های ترانس و یا چربی های اشباع بسیار مهم است. گنجاندن فندق در رژیم غذایی باعث افزایش چربی های خوب و کاهش کلسترول در بدن میشود. منیزیم موجود در فندق نیز بسیار برای درمان دیابت مفید است.

سرشار از آنتی اکسیدان

دارای بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی است که آنتی اکسیدان های قوی هستند. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد در بدن را از بین می برند و به جلوگیری از بیماری های زیادی از جمله سرطان و بیماری های قلبی کمک می کند. فندق یک منبع عالی ویتامین E نیز هست که به کاهش پیری و بیماری کمک می کند و باعث کاهش التهاب می شود. فندق همچنین سرشار از منگنز است که درست است که آنتی اکسیدان نیست، اما نقش مهمی در عملکرد آنزیم ها دارد.

بهبود عملکرد مغز

با توجه به سطوح بالای ویتامین E، منگنز، تیامین، فولات و اسید های چربی که فندق دارد باعث بهبود عملکرد مغز میشود. میزان زیاد ویتامین E با کاهش سن شناختی ارتباط مستقیم دارد و می تواند نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماریهای ذهنی مانند آلزایمر، زوال عقل و پارکینسون داشته باشد.  

کمک به جلوگیری از سرطان

آنتی اکسیدانهای موجود در فندق برای مقابله با سرطان بسیار مفید است.

مطالعات نشان داده اند که ویتامین E که در فندق فراوان است برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات، پستان، روده بزرگ و ریه، و نیز جلوگیری از رشد جهش ها و تومورها بسیار مفید است. منگنز موجود در فندق نیز خاصیت ضد سرطانی دارد.

غلظت بالای فندق از ترکیبات آنتی اکسیدانی ، ویتامین ها و مواد معدنی می تواند برخی از خواص ضد سرطانی را به آنها بدهد.

در میان مغزهای دیگر مانند اسپند و پسته ، آنها بیشترین غلظت دسته ای از آنتی اکسیدان ها را دارند که به عنوان پروآنتوسیانیدین شناخته می شوند.

برخی از مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده اند كه پروآنتوسیانیدین ها می توانند به پیشگیری و درمان برخی از انواع سرطان ها كمك كنند. تصور می شود که آنها از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

علاوه بر این ، آنها غنی از ویتامین E ، آنتی اکسیدان قدرتمند دیگری هستند که محافظت احتمالی در برابر آسیب سلولی را که می تواند باعث یا سرطان شود ، نشان داده است.

مبارزه با چاقی

تیامین موجود در فندق نقش مهمی در سرعت بخشیدن به متابولیسم بدن دارد و کمک می کند که کربوهیدرات ها به گلوکز تبدیل شوند تا انرژی بدن تامین شود. تیامین موجود در فندق نیز در تولید گلبول های قرمز موثر است که باعث حفظ انرژی مطلوب بدن میشود.

منگنز موجود در فندق به دلیل توانایی آن در بهبود آنزیم های گوارشی باعث کاهش وزن در افراد چاق میشود. پروتئین، فیبر و ترکیبات چرب فندق نیز باعث میشود تا زمان بیشتری احساس سیری کنید که خود منجر به لاغر شدن میشود.

کمک به درمان کم خونی

 دانه مقدار قابل توجهی آهن است و در نتیجه می تواند کم خونی را درمان کرده و از بروز آن جلوگیری کند. به همین دلیل، ما توصیه می کنیم در صورت ابتلا به این بیماری و به خصوص زنان، در رژیمشان یک ماده ی غذایی سرشار از آهن دیگری مثل اسفناج داشته باشند و همچنین ویتامین C چراکه این ویتامین به جذب آهن و جلوگیری از کم خونی کمک می کند.

افزایش متابولیسم بدن

اسید چرب غیر اشباع در این گیاه می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. به طور کلی مصرف آجیل، خطر ابتلا به سندروم متابولیک را کاهش می دهد.

دشمن استرس

ماکادمیا فندق استرالیایی به کاهش استرس افراد می توانندکمک کند. زیرا دارای آنتی اکسیدان هستند و این ماده با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. سطح بالای رادیکال های آزاد باعث افزایش استرس و ابتلا با بیماری های مختلف می شود.

با توجه به مقدار بالای پروتئین و ویتامین B1 که دارد می تواند سطح قند خونتان را کنترل کرده و انرژی و روحیه تان را افزایش دهد.

بهبود سلامت پوست

اسید های چرب ضروری موجود درماکادمیا فندق استرالیایی نقش مهمی را در سلامت پوست ایفا می کنند. و این تاثیر به خاطر روغن این دانه است.یکی از اسید های چرب ضروری ای است که موجب شفافیت و ترمیم پوست شده و به حفظ سلامت غشاهای سلولی آن کمک می کند.

استفاده از روغن آن بر روی پوست را جوان و درخشان کند. حتی اگر پوستتان ضخیم و کلفت باشد، در پوست جذب می شود. لازم به ذکر است که مقدار کمی پالمیتولیک اسید به طور طبیعی بر روی پوست وجود دارد اما با افزایش سن، مقدار آن کاهش میابد. استفاده از این روغن می تواند پوست را با روغن های چرب ضروری اشباع کند. پالمیتولیک اسید پیری پوست را به تاخیر می اندازد و مانع از شروع زود هنگام علائم پیری مثل چین و چروک می شود.

تأخیر در پیری زودرس : یک فنجان فندق حدود 86٪ از ویتامین E مورد نیاز روزانه را ارائه می دهد

کمک به کاهش سطح قند خون

نشان داده شده است که آجیل ها مانند بادام و گردو به کاهش سطح قند خون کمک می کنند.

اگرچه فراوان نیست ، اما تحقیقات نشان می دهد که فندق همچنین می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند.

یک مطالعه دو ماهه نشان داد که یک رژیم غذایی غنی از اسید اولئیک به طور قابل توجهی قند خون ناشتا و انسولین را کاهش می دهد ، در حالی که حساسیت به انسولین را افزایش می دهد ، در 11 فرد مبتلا به دیابت نوع 2

به نظر می رسد که یک رژیم غذایی غنی از این مغز می تواند به کاهش قند خون و افزایش حساسیت به انسولین کمک کند.ارسال بازخورد

درمان آکنه

استفاده از این مغزهای زنگ زده فراتر از نوتلا و مافین است. آنها یک ترکیب عالی برای پوست مستعد آکنه همراه با دانه های قهوه ایجاد می کنند. 1 قاشق چایخوری فندق بو داده را له کرده و همراه با 1/2 قاشق چایخوری پودر قهوه و 1/2قاشق چایخوری شکر در روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید. از این اسکراب برای درمان آکنه خود استفاده کنید.

فواید فندق برای مو

مناسب برای موهای رنگی

فندق به عنوان یک ماده طبیعی در عوامل مختلف رنگ آمیزی استفاده می شود. فندق همراه با ایجاد رنگ قهوه ای دلپذیر به رشته ها ، همچنین ماندگاری رنگ را بیشتر می کند. بعلاوه ، با شرطی نگه داشتن پارچه های رنگی و در نتیجه محافظت از آن در برابر صدمات ناشی از کاربردهای شیمیایی ، محافظت بیشتری می کند.

تقویت مو

می توانید از روغن استخراج شده از این مغزها در رژیم مراقبت از موهای روزانه خود استفاده کنید. فقط کمی روی پوست سر و موها بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند و در صورت تمایل روز بعد بشویید. می توانید از یک شامپوی ملایم استفاده کنید. این به تقویت مو از ریشه کمک می کند.

برای موهای خشک و آسیب دیده مناسب است

آیا موهای شما خیلی خشک است؟ فندق می تواند به کمک شما بیاید. 2 قاشق غذاخوری فندق ریز پودر شده را به 2 تخم مرغ اضافه کنید و خوب بزنید. این مخلوط را روی پوست سر و موهای خشک خود بمالید. بعد از 20 دقیقه با آب ولرم و شامپوی خوب بشویید. با این کار موهای خشک حالت گرفته و صاف می شوند.

با ماساژ دادن چند قطره روغن فندق ، دوزهای سلامتی به اسپلیت انتهای خود بدهید. با گذشت زمان آسیب ها از بین می روند و موها سالم و درخشان می شوند.

فواید فندقی برای سلامتی

برای عضلات خوب است

منیزیم نقشی اساسی در حفظ سطح کلسیم به سلولهای بدنایفا می کند. بنابراین ، به انقباض عضلانی کمک می کند و از فشار بیش از حد عضلات جلوگیری می کند. این به نوبه خود باعث کاهش تنش عضلانی و مقابله با آن می شود و از خستگی عضلانی ، اسپاسم ، گرفتگی عضلات و درد آن جلوگیری می کند. حتی مطالعات نشان می دهد که یک دوز خوب منیزیم می تواند به تقویت عضلات کمک کند.

منبع خوب پروتئین

برای برداشت 17 گرم پروتئین ، فقط یک فنجان فندق را در رژیم روزانه خود بگنجانید. همچنین دوز خوبی از فیبر دریافت می کنید. این باعث می شود که گیاه خواران به عنوان یک میان وعده عالی بتوانند توانایی چربی سوزی و ایجاد توده کم را افزایش دهند.

نقشی در بهبود سطح باروری

متون قدیمی نشان می دهد که درختان فندق به عنوان نمادی از باروری توسط سلت ها در نظر گرفته می شوند. مطالعات نشان می دهد که این آجیل ها در حقیقت دارای قدرت کاهش سطح قند در خون بهبود حساسیت به انسولین و در نتیجه کمک به بهبود سطح باروری هستند.

مفید برای گرفتگی قاعدگی

این مغزهای قهوه ای رنگی روستایی سرشار از منیزیم ، ویتامین E ، کلسیم و سایر مواد مغذی هستند. شناخته شده است که این عناصر تأثیر مثبتی در کاهش گرفتگی عضلات دارند و در نتیجه به شما کمک می کنند تا چرخه قاعدگی را به روشی بهتر کنترل کنید.

منبع غنی آهن

مطالعات نشان می دهد که فندق یک درمان طبیعی شگفت انگیز برای کمبود آهن و مشکلات سلامتی است که به دلیل کمبود آهن بوجود آمده است. این مغزها در دوزهای مناسب حاوی آهن هستند. پیکرهای قرمز خون از آهن برای جذب اکسیژن استفاده میکنند،بنابراین شما را در برابر شرایط مختلف سلامتی محافظت میکند. یک مشت فندق حدود 30٪ مقدار توصیه شده روزانه آهن را می دهد.

منبع خوب ویتامین K

ویتامین K ویتامین لخته کننده خون است. این ماده با ایجاد سنتز پلاکت ها نقش مهمی در خنثی کردن از دست دادن بیش از حد خون دارد ، بنابراین شما را از شرایط تهدید کننده زندگی محافظت می کند. این ویتامین همچنین برای جذب مناسب کلسیم ضروری است ، بنابراین خطر شکستگی های مربوط به کمبود کلسیم را کاهش می دهد.

برای زنان باردار و شیرده خوب است

تغذیه مناسب در دوران بارداری برای حفظ سلامت مادر و کودک مهم است. و فندق منابع غنی از مواد مغذی مختلفی است که برای بارداری خوب ضروری است ، از جمله آهن و کلسیم. اطمینان حاصل کنید که این آجیل ها را در حد متوسط ​​همراه با یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه و سبزیجات مصرف کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که مصرف مایعات برای جلوگیری از مشکلات یبوست ناشی از مصرف غذاهای غنی از فیبر کافی است.

زنان شیرده می توانند آنها را میان وعده ای برای مهار گرسنگی ناخواسته در نظر بگیرند. فندق همراه با سیر نگه داشتن شما و دادن آن مواد مغذی ضروری ، به شما کمک می کند تا به شکل سالم تری شکل بگیرید ، اگر در رژیم غذایی متعادل استفاده شود.

برای نوزادان خوب است

فولات عنصری اساسی است که به رشد نوزادان کمک می کند. فقط 30 گرم فندق 17٪ مقدار توصیه شده روزانه این عنصر اساسی را برآورده می کند.

برای کنترل سطح فشار خون مفید است

فندق ، که به آن لپه یا همان شاه دانه می گویند ، برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند مفید است. این منبع خوبی از چربی های سالم است ، در حالی که انواع چربی اشباع شده فقط 1.5 گرم از اونس این مغزها را تشکیل می دهند. همچنین به شما 46 میلی گرم منیزیم ، 193 گرم پتاسیم و 2.7 گرم فیبر غذایی می دهد. دوز مناسب پتاسیم برای کاهش سطح فشار خون و کاهش خطرات مرتبط با شروع بیماری های مختلف قلبی عروقی از جمله سکته مغزی و فلج ضروری است.

به شما کمک می کند تا وزن خود را افزایش دهید

سرشار از چربی های سالم ، مصرف حدود 2 اونس از این مغزهای ترد و شیرین در واقع می تواند به شما کمک کند تا از طریق سالم وزن بگیرید. با این حال ، قبل از شروع خوردن آنها با پزشک خود مشورت کنید تا از عوارض غیر ضروری جلوگیری کنید.

10 روش برتر برای گنجاندن فندق در رژیم غذایی

این آجیل های شیرین و دلپذیر ، افزودنی فوق العاده ای به وعده های غذایی شما می دهند. به روش های مختلف می توان از آنها به عنوان میان وعده لذت برد:

در بین وعده های غذایی یک مشت آجیل را به عنوان میان وعده سالم تفت داده و میل کنید.

تقریبا خرد کنید و آن را در بالای غلات صبحانه مورد علاقه خود بپاشید.

در سس فندق شکلاتی بریزید و از آن در کنار نان ها ، دوزا ، چاپاتی یا الیغ استفاده کنید.

فندق سوخاری و پودر خشک ، با پودر کاکائو شیرین نشده مخلوط شده و به عنوان یک دوز پروتئین اضافه شده ، در لرزش پروتئین خود مخلوط شوید.

با توت ها در مافین های صبحانه سبوس دار خود مخلوط کنید.

آن را با سیب زمینی سرخ کرده و روی سالاد یا کنار غذای مورد علاقه خود استفاده کنید.

از آن به عنوان تزیین کنار مرغ یا ماهی خود استفاده کنید.

فندق بو داده و له شده را می توانید در سس ماکارونی خود استفاده کنید.

آجیل را تست کنید و از آن در ماکارونی یا رشته فرنگی سبوس دار استفاده کنید.

فندق بسیار غنی از مواد مغذی بی شماری است. اکنون که با فواید و کاربردهای شگفت انگیز فندق آشنا شدید ، سعی کنید آنها را در رژیم روزانه خود بگنجانید. فقط یک فنجان از این مغزهای غنی می تواند هر روز به نوعی یا به شکل دیگری در وعده غذایی شما قرار گیرد.

با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، فندق پر کالری است. از این رو ، احتیاط کنید و از آنها به روشی منطقی و دقیق استفاده کنید ، تا بتوانید از مزایای واقعی آنها بهره مند شوید. قبل از شروع استفاده از مغزها ، با پزشک خود مشورت کنید ، به خصوص اگر به سایر مغزها حساسیت دارید.

منبع مطلب

فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده