مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آیا فروکتوز سالم تر از گلوکز است؟

آیا فروکتوز سالم تر از گلوکز است؟

آیا فروکتوز سالم تر از گلوکز است؟

بسیاری از ما در مورد مضرات شکر شنیده ایم و سعی می کنیم آن را کنار بگذاریم یا محصول سالم تری جایگزین آن کنیم. بهترین چیز بعدی فروکتوز است. می توان آن را به نوشیدنی ها و تقریباً هر غذای دیگری که می خواهید شیرین کنید اضافه کنید. اما آیا واقعا گزینه سالم تری است؟ شاید شکر معمولی هنوز هم دعوای خود را داشته باشد. بیایید بررسی کنیم!


قند پس از ورود به جریان خون بسیار سریع توسط بدن جذب می شود. معمولاً به گلوکز و فروکتوز تجزیه می شود: یکی برای ذهن مفید است و دیگری بدن را تغذیه می کند. گلوکز برای عملکرد صحیح مغز ما ضروری است و به فرآیندهای متابولیک بدن کمک می کند. کمبود گلوکز می تواند بر عملکرد سیستم عصبی، توانایی های ذهنی تأثیر منفی بگذارد و ایمنی شما را کاهش دهد. اگر تحت فشارهای جسمی و روحی زیادی هستید، نباید شکر را از برنامه غذایی روزانه خود حذف کنید.


مصرف متوسط ​​قند به شما امکان می دهد با افسردگی و برخی اختلالات عصبی مبارزه کنید. با این حال، اگر در مصرف میان وعده‌هایی که احساس خوبی دارید زیاده روی کنید، برای مواجهه با عواقب آن، یعنی اضافه وزن، آماده باشید. خوردن همه آن کیک‌ها، کلوچه‌ها و آب نبات‌ها، مقابله با چنین بمب انرژی را برای بدن شما دشوار می‌کند و آن را مجبور می‌کند تا قند اضافی را در سراسر سلول‌ها توزیع کند. پس از آن، سطح گلوکز نرمال می شود و چرخه تکرار می شود.


خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

قند اضافی می تواند منجر به بسیاری از بیماری های ناخوشایند شود که بدترین آنها احتمالاً دیابت است. شکر نیز روی دندان ها اثر منفی می گذارد و می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. فقط به طور کلی، مصرف بیش از حد قند برای شما مضر است و در برخی موارد بهتر است از وارد کردن گلوکز بیشتر به بدن خود دوری کنید. و با این حال، بسیاری از بزرگسالان و کودکان به طور غیرقابل کنترلی شیرینی می‌خورند تا خود را شاد کنند.


بنابراین آیا باید قند معمولی را با فروکتوز جایگزین کنید؟ آیا این یک "بله" آسان است؟ فروکتوز یا همان قند میوه تقریباً در همه میوه ها، انواع توت ها و عسل یافت می شود. ارزش کالری فروکتوز تقریباً مشابه شکر تصفیه شده است، اما در عین حال شیرین تر است. با این حال، باید بدانید که فروکتوز گرسنگی ما را کاملا برطرف نمی‌کند، بنابراین می‌توانیم بیش از حد لازم شیرینی‌های فروکتوزی مصرف کنیم که به نوبه خود منجر به چاقی نیز می‌شود.


فروکتوز آنقدرها هم برای دندان مضر نیست. با این حال، بسیار آهسته تجزیه می شود و انسولین تولید نمی کند. در نتیجه، فرد ممکن است گرسنگی کربوهیدرات را تجربه کند. می توانید با خوردن یک تکه شکلات مشکل را حل کنید، اما میوه ها و انواع توت ها در این مورد کمکی نمی کنند.کسانی که واقعاً می توانند از مصرف فروکتوز سود ببرند، افراد مبتلا به دیابت هستند. اما برای یک بدن سالم، کاملا مضر است. فروکتوز، مانند شکر معمولی، می تواند باعث اضافه وزن شود، اما این همه ماجرا نیست. از آنجایی که پس از مصرف شیرینی های ساخته شده با فروکتوز احساس سیری نمی کنید، بدن فکر می کند که باید بیشتر بخورید. این نوع شیرین کننده باعث آسیب قابل توجه کبد، اختلالات عملکردی و مقاومت به انسولین در مقادیر زیاد می شود.


بنابراین، در نهایت، فروکتوز و گلوکز هر دو جنبه های خوب و بد خود را دارند، اما نکته اصلی این مقاله غیر علمی این است که شما باید همه چیز را در حد اعتدال مصرف کنید، و خوب می شوید!


مجله ارم بلاگفرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده