نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آیا زردچوبه فشار خون را کاهش می دهد؟

آیا زردچوبه فشار خون را کاهش می دهد؟

تاثیر زردچوبه روی فشار خون

فشار خون بالا یک بیماری مزمن است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان به دلایل متعدد از جمله سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب تحت تاثیر قرار می دهد. خبر خوب این است که استراتژی های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در معکوس کردن این وضعیت کمک کند. از مصرف یک رژیم غذایی سالم گرفته تا انجام فعالیت های بدنی منظم، هزاران استراتژی می تواند به شما در جلوگیری از این وضعیت سلامتی کمک کند. علاوه بر این، مصرف مکمل های طبیعی مانند زردچوبه نیز موثر بوده است، اما زردچوبه چگونه فشار خون را کاهش می دهد؟

به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید که چگونه این گیاه دارویی می تواند به کاهش فشار خون و ارتقای سلامت قلب و عروق کمک کند.


زردچوبه چگونه فشار خون را کاهش می دهد؟ 

کورکومین، ماده فعال زردچوبه، می تواند نقش مهمی در کاهش سطح فشار خون داشته باشد، اما دقیقاً چگونه به این امر دست می یابد؟ بیایید در زیر بدانیم.


1-زردچوبه می تواند التهاب را کاهش دهد.

التهاب نقش کلیدی در ایجاد اکثر بیماری های مزمن از جمله فشار خون بالا دارد. این به این دلیل است که وقتی التهاب رخ می دهد، بدن به طور طبیعی رگ های خونی را به عنوان راهی برای محافظت از بدن در برابر آسیب های بیشتر منقبض می کند.

با این حال، اگر این موارد ادامه پیدا کنند، می‌تواند پمپاژ خون را برای قلب دشوار کند که منجر به فشار خون بالا می‌شود. التهاب مزمن همچنین می تواند به پوشش رگ های خونی آسیب برساند و گشاد شدن و شل شدن آن را دشوار کند و در نتیجه فشار خون بالا را به همراه داشته باشد.

خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

کورکومین، ماده فعال زردچوبه، فواید ضد التهابی دارد و مصرف آن با فشار خون بالا ممکن است به بهبود وضعیت شما کمک کند.


2- زردچوبه خاصیت ضد تصلب شرایین دارد.

ضد آترواسکلروتیک (تصلب شرایین)، به این معنی است که زردچوبه می تواند به مبارزه با تصلب شرایین کمک کند. آترواسکلروز شرایطی است که شریان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و زمانی رخ می‌دهد که پلاک‌هایی در دیواره عروق خونی ایجاد شود.

پلاک به تجمع کلسترول، چربی و سایر مواد در دیواره شریان اشاره دارد که با گذشت زمان سخت شده و باعث باریک شدن آنها می شود.

این امر جریان خون را دشوار می کند و منجر به فشار خون بالا می شود. آترواسکلروز همچنین می تواند منجر به بیماری قلبی، سکته مغزی و حمله قلبی شود.

چندین مطالعه نشان می‌دهند که کورکومین می‌تواند به جلوگیری از اختلال عملکرد اندوتلیال و مقابله با پاسخ‌های التهابی که می‌توانند به تشکیل پلاک نیز کمک کنند، کمک کند.

به عبارت دیگر، مصرف منظم زردچوبه می تواند خطر ابتلا به تصلب شرایین را کاهش دهد، که همچنین فشار خون بالا را بهبود می بخشد یا خطر ابتلا به آن را کاهش می دهد.


3. زردچوبه می تواند مزایای آنتی اکسیدانی داشته باشد.

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که با رادیکال های آزاد در بدن مبارزه می کنند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که واکنش پذیری بالایی دارند.

آنها به راحتی می توانند با سایر ترکیبات بدن واکنش نشان دهند و در نتیجه یک سری واکنش های شیمیایی که ممکن است منجر به آسیب سلولی و تشکیل بیماری شود، شود. وقتی صحبت از فشار خون بالا به میان می‌آید، رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سلول‌های پوشش داخلی شریان‌ها آسیب بزنند و انعطاف‌پذیری کمتری داشته باشند و در برابر باریک شدن مستعد شوند، که هر دو می‌توانند فشار خون را افزایش دهند.

آنتی اکسیدان های موجود در زردچوبه با اهدای الکترون به خنثی کردن این رادیکال های آزاد کمک می کند. این باعث می شود آنها پایدار باشند و نتوانند واکنش نشان دهند.

در نتیجه، می‌تواند از آسیب بیشتر به رگ‌های خونی جلوگیری کند و در عین حال باعث بهبودی شود، که همگی می‌توانند فشار خون شما را بهبود بخشند.

اجتناب از علل رایج رادیکال‌های آزاد مانند آلودگی، استرس و سیگار کشیدن نیز می‌تواند به کاهش تعداد رادیکال‌های آزاد در بدن کمک کند که سلامت و رفاه کلی را ارتقا می‌دهد.


4. زردچوبه می تواند اکسید نیتریک را افزایش دهد.

اکسید نیتریک مولکولی است که در بدن برای عملکردهای مختلف اما به ویژه برای سلامت رگ های خونی تولید می شود. این یک گشادکننده عروق طبیعی است که می‌تواند دیواره‌های رگ‌های خونی شما را گشادو شل کند و باعث کاهش فشار خون شود.


5. کورکومین آنژیوتانسین II را مهار می کند.

آنژیوتانسین II یک هورمون غدد درون ریز است که باعث انقباض یا باریک شدن دیواره های عضلانی شریان ها می شود که منجر به فشار خون بالا می شود.

برای جلوگیری از این اثر، به افراد مبتلا به فشار خون بالا اغلب مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین داده می شود. این به شل شدن رگ‌های خونی، کاهش فشار خون و آسان‌تر شدن پمپاژ خون برای قلب کمک می‌کند. کورکومین دقیقا همین کار را می کند.


6. زردچوبه می تواند از تغییرات پلاکتی در خون جلوگیری کند.

پلاکت ها نوعی سلول خونی هستند که به تشکیل لخته در بدن و جلوگیری از خونریزی کمک می کنند. آنها مانند بانداژ طبیعی بدن هستند که هر زمان که جراحتی وجود دارد، خونریزی را متوقف می کند. با این حال، در چندین مطالعه نشان داده شده است که تعداد بیش از حد پلاکت ها در خون باعث فشار خون بالا می شود. این همچنین می تواند باعث ایجاد لخته های خونی در رگ های خونی شود که می تواند جریان خون را مسدود کرده و خطر سکته را افزایش دهد.


فواید اضافی زردچوبه برای سلامتی

زردچوبه علاوه بر کاهش فشار خون، فواید دیگری نیز دارد، از جمله:

می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند

درد مفاصل را کاهش می دهد و می تواند آرتروز را بهبود بخشد

ممکن است سرطان را درمان و از آن پیشگیری کند

ممکن است روده سالم را تقویت کند

زردچوبه عملکردهای شناختی را بهبود می بخشد.

افسردگی را درمان می کند.

از تحلیل رفتن چشم جلوگیری می کند.

سلامت پوست را ارتقا می دهد.

از بیماری های مزمن مرتبط با افزایش سن جلوگیری می کند.


ترجمه شده در بلاگسازان

منبع healthiersteps.com

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده