مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 8 فایده اثبات شده پوست کیوی!

8 فایده اثبات شده پوست کیوی!

چرا باید پوست کیوی بخوریم؟

اکثر مردم هنگام خوردن کیوی، از شر پوست آن خلاص می شوند، اما آیا می دانستید که می توانید پوست کیوی بخورید؟ درست است! برای شنیدن برخی از مزایای اثبات شده پوست کیوی، ادامه مطلب را بخوانید. پوست کیوی بسیار خوراکی است و نشان داده شده است که فواید سلامتی متعددی از جمله ارتقای سلامت قلب و عروق، تقویت هضم و مبارزه با التهاب و غیره دارد.


1. سرشار از آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها ترکیبات طبیعی هستند که به مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن کمک می کنند. اگر رادیکال‌های آزاد جمع شوند، ممکن است منجر به وضعیتی به نام استرس اکسیداتیو شوند که ممکن است خطر آسیب سلولی و توسعه بیماری را افزایش دهد. 

پوست کیوی منبع عالی از آنتی اکسیدان های مختلف است. تحقیقات حتی نشان می دهد که سطح آنتی اکسیدان در پوست کیوی، بیشتر از سطح آنتی اکسیدان موجود در خود میوه است.

خوردن کیوی با پوست می تواند سطح آنتی اکسیدان شما را تا 32 درصد افزایش دهد. پوست کیوی همچنین منبعی باورنکردنی از پلی فنول ها است که تا 30 درصد از این آنتی اکسیدان های ضروری را تامین می کند.


خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

2. پوست کیوی می تواند ایمنی را تقویت کند.

سیستم ایمنی مکانیسم دفاعی بدن شما در برابر پاتوژن های بیماری زا مانند ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و انگل ها است و شبکه ای از سلول ها، بافت ها، اندام ها، پروتئین ها و سایر مواد شیمیایی را در بر می گیرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مهاجمی زنده نمی ماند.

در حالی که بدن به گونه ای طراحی شده است که به تنهایی از شما محافظت کند، برخی از غذاها حاوی مواد مغذی خاصی هستند که نشان داده شده است عملکردهای ایمنی را تقویت می کنند.

پوست کیوی یکی از این موارد است. محتوای بالای ویتامین E موجود در آن می تواند به تقویت ایمنی و تقویت توانایی بدن شما برای مبارزه با عفونت کمک کند.

پوست کیوی همچنین سرشار از ویتامین C است که با تقویت عملکرد گلبول های سفید در بدن، ایمنی را تقویت می کند.

ویتامین C همچنین می تواند سیستم دفاعی پوست شما را تقویت کند که می تواند باعث بهبود زخم شود.


3. می تواند به مبارزه با التهاب کمک کند.

اغلب بیماری‌های مزمن امروزی، از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت و حتی سرطان، زمانی یک التهاب ساده بود که مزمن شد و محیطی مساعد برای ریشه‌گیری بیماری‌ها ایجاد کرد.

پوست کیوی سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنل است که التهاب را مورد هدف قرار می دهند.


4. می تواند به بهبود هضم کمک کند.

پوست کیوی سرشار از اکتینیدین است، آنزیمی که باعث تجزیه پروتئین در غذا می شود. در واقع، اکتینیدین به تجزیه پروتئین ها به میزان بیشتری نسبت به شیره های گوارشی کمک می کند.

این مطالعه نشان داد که عصاره کیوی می تواند به هضم غذا در افرادی که به دنبال هضم سریعتر و کارآمدتر پروتئین هستند، مانند افراد مسن با توانایی های گوارشی یا ورزشکاران کمک کند. 


5. پوست کیوی منبع خوبی از فیبر است.

فیبر یک ماده مغذی ضروری در بدن انسان است. این می تواند عملکردهای مختلفی از جمله ترویج حرکات روده، تنظیم سطح قند خون، کاهش کلسترول و کاهش وزن را انجام دهد.

فیبر همچنین می تواند با چسبیدن به سم ها و از بین بردن آنها از طریق مدفوع به سم زدایی بدن از مواد زائد و سموم انباشته شده کمک کند.

تمام این فواید نشان داده شده است که خطر ابتلا به بیماری های مزمن مختلف از جمله بیماری قلبی، دیابت و سرطان را کاهش می دهد.

با توجه به اینکه به چه مقدار فیبر نیاز دارید، یک مرد بالغ سالم به 38 گرم فیبر در روز نیاز دارد ، در حالی که یک زن بالغ سالم به 25 گرم فیبر نیاز دارد.

در حالی که خوردن یک کیوی کامل می تواند تا 50 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر را تامین کند، پوست یک کیوی سبز می تواند 3.5 گرم فیبر را تامین کند، در حالی که یک کیوی طلایی می تواند تا 3 گرم فیبر را تامین کند.


6. می تواند فشار خون را کاهش دهد.

سطوح بالای آنتی اکسیدان در پوست کیوی می تواند به جلوگیری از آسیب به سلول های پوشاننده شریان ها و کاهش التهاب کمک کند، که می تواند به کنترل فشار خون شما کمک کند.

کیوی علاوه بر پوست خود، به دلیل داشتن مواد مغذی مختلف مانند فیبر و پتاسیم، از نظر سلامتی، فشار خون را کاهش می دهد.


7. از بیماری قلبی جلوگیری می کند.

پوست کیوی دارای فیبر بسیار بالایی است که نشان داده شده است که خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. فیبر با کاهش سطح کلسترول، مهم ترین عامل خطر برای بیماری قلبی، به این مهم دست می یابد. فیبر می تواند به کلسترول متصل شود و به جای جذب در خون، باعث دفع آن از بدن شود.

همچنین نشان داده شده است که پلی فنول های موجود در پوست کیوی با بهبود عملکرد پوشش داخلی قلب و عروق خونی، افزایش کلسترول محافظ (HDL)، کاهش کلسترول بد (LDL)، مهار تجمع پلاکت ها و... باعث تقویت سلامت قلب و عروق می شود.


8. سلامت پوست را ارتقا می دهد.

به عنوان یک منبع غنی از ویتامین C، پوست کیوی می تواند سلامت پوست شما را تقویت کند، از جمله افزایش تولید کلاژن. 

کلاژن پروتئین ساختاری اصلی است که از پوست، استخوان ها، ماهیچه ها و بافت های همبند حمایت و آن ها را تقویت می کند.

کلاژن روی پوست به حفظ خاصیت ارتجاعی و استحکام کمک می کند که از علائم پیری زودرس مانند خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری می کند. همچنین باعث بهبود زخم شده و از ایجاد اسکار جلوگیری می کند. علاوه بر این، کلاژن می‌تواند جریان خون را به پوست افزایش دهد، هیدراته شدن پوست را افزایش دهد و دید ترک‌ها را کاهش دهد.

ویتامین C همچنین می تواند با مبارزه با التهاب، سلامت پوست شما را تقویت کند. این می تواند به پیشگیری یا بهبود شرایط التهابی مختلف پوست، از جمله آکنه کمک کند.


فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده