مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» خواص میوه عناب

خواص میوه عناب

فواید عناب خشک و تازه برای سلامتی!

میوه عناب که بیشتر به عنوان خرمای چینی شناخته می شود، از سال 1000 پس از میلاد وجود داشته است و در طب سنتی چینی برای درمان انواع بیماری ها مانند بی خوابی، خستگی و سوء هاضمه استفاده می شود. اخیراً عناب به عنوان یک میان وعده سالم در کشورهای غربی رایج شده است که می توانید به راحتی آن را همراه خود ببرید یا در خانه از آن لذت ببرید. این میوه ها سرشار از مواد مغذی مختلف هستند و فواید زیادی برای سلامتی دارند.


سرشار از آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند. آنها در سیستم دفاعی بدن نقش دارند و می توانند به پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک کنند. میوه های عناب سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی مختلف از جمله ویتامین C، پلی ساکاریدها و فلاونوئیدها هستند که هر دو می توانند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و ارتقای سلامت داشته باشند.


ایمنی را تقویت می کند.

داشتن سیستم ایمنی قوی به دلایل زیادی مهم است. این می تواند به شما کمک کند در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا سالم بمانید، از شما در برابر سایر بیماری ها از جمله بیماری های خودایمنی محافظت کند، حتی از سرطان جلوگیری کند و به بهبود سریعتر بیماری ها کمک کند. یک سیستم ایمنی قوی همچنین می تواند به شما کمک کند در طول زندگی سالم بمانید.


خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

خواب را بهبود می بخشد.

خواب فواید بسیاری برای سلامتی دارد. به عنوان مثال، خواب کافی می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و در طول روز هوشیارتر شوید. می تواند به کاهش وزن، کاهش التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت کمک کند. داشتن یک خواب خوب شبانه برای سلامت کلی ذهن و جسم شما نیز مهم است. با این حال، بیشتر افراد هر شب مقدار مورد نیاز را دریافت نمی کنند.

چه مشکل در به خواب رفتن باشد و چه در خواب ماندن، مصرف غذاهایی مانند عناب می تواند طول و کیفیت خواب شما را افزایش دهد. در واقع، میوه عناب و عصاره دانه آن به طور سنتی به عنوان یک درمان برای شرایط خواب مانند بی خوابی استفاده می شود. این به این دلیل است که آنها حاوی ترکیباتی مانند فلاونوئیدها، پلی ساکاریدها و ساپونین ها هستند که نشان داده شده است که افسردگی را کاهش می دهند، احساس آرامش را تقویت می کنند و به عنوان یک آرام بخش طبیعی عمل می کنند، بنابراین به خوابیدن کمک می کنند.


عملکرد مغز را تقویت می کند.

میوه عناب می تواند از سلول های مغز در برابر آسیب محافظت کند و حافظه را تقویت کند. طبق مطالعات آزمایشگاهی، عصاره عناب حتی می تواند از زوال شناختی مرتبط با افزایش سن جلوگیری کند. یکی از این مطالعات نشان داد که عصاره عناب می تواند به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.


هضم غذا را بهبود می بخشد.

عناب سرشار از فیبر است که یک ماده مغذی ضروری برای سیستم گوارشی سالم است. به حرکت غذا از طریق سیستم گوارشی کمک می کند و روده را تمیز می کند. این کار از یبوست جلوگیری می کند و عبور غذا از روده را آسان می کند. فیبر همچنین تولید اسیدهای معده را تحریک می کند که به تجزیه غذا کمک می کند. علاوه بر این، فیبر می تواند به کاهش کلسترول و تغذیه باکتری های خوب روده کمک کند، که به حفظ فلور روده سالم کمک می کند.


منبع عالی ویتامین C

پنجاه گرم عناب بیش از مقدار توصیه شده روزانه شما را تامین می کند و آن را به یک جایگزین عالی ویتامین C تبدیل می کند. ویتامین C یک ماده مغذی با فواید متعدد برای سلامتی است. این می تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و از شما در برابر بیماری ها محافظت کند. همچنین می تواند به جذب بهتر سایر مواد مغذی از جمله آهن کمک کند. علاوه بر این، ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی و سکته کمک کند.

ویتامین C همچنین نشان داده است که مفاصل سالم و قوی را حفظ می کند. همچنین یک ماده مغذی ضروری برای سلامت مو و پوست است و می تواند باعث بهبود زخم شود.


سطح آهن را افزایش می دهد.

عناب خشک منبع خوبی از آهن است و اگر به طور منظم مصرف شود، ممکن است به افزایش سطح آهن بدن کمک کند.

آهن یک ماده معدنی ضروری برای بدن است. به ساخت هموگلوبین، پروتئین موجود در گلبول های قرمز که اکسیژن را در سراسر بدن حمل می کند، کمک می کند. علاوه بر این، آهن باعث تولید گلبول های قرمز خون، حمایت از عملکرد عصبی و حفظ بافت ماهیچه ای می شود. به دلیل اهمیت آن، دریافت آهن کافی در رژیم غذایی ضروری است.


فشار خون را کاهش می دهد.

میوه عناب منبع عالی لیگنان است، پلی ساکاریدی که نشان داده است فشار خون را کاهش می دهد. این میوه همچنین حاوی منیزیم و پتاسیم است که به کنترل فشار خون کمک می کند. علاوه بر این، میوه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند از آسیب به رگ ها جلوگیری کند. در نهایت، عناب مقدار خوبی فیبر دارد که می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.


فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده