نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 9 فایده باورنکردنی میخک برای سلامتی

9 فایده باورنکردنی میخک برای سلامتی

خواص بی نظیر میخک برای جلوگیری از بیماری ها

میخک، گل خشک شده درخت میخک است و به طور سنتی به عنوان ادویه آشپزی و در طب چینی استفاده می شود. میخک برای مبارزه با التهاب، تقویت هضم بهتر و تقویت سیستم ایمنی توصیه می شود. آنها همچنین به دلیل خواص ضد میکروبی خود برای درمان بیماری های مختلف دهان کاربرد دارند.


1. میخک می تواند سطح قند خون شما را کنترل کند.

بر اساس تحقیقات، میخک سرشار از ترکیبات دارویی مختلف است که می تواند به کنترل سطح قند خون به ویژه در افراد دیابتی کمک کند.

میخک سرشار از پلی فنول است که می‌تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشند و جذب گلوکز توسط سلول‌های عضلانی را افزایش دهند و در نتیجه باعث کاهش سطح گلوکز خون شوند.

علاوه بر این، میخک سرشار از منگنز است، یک ماده معدنی که نشان داده شده است تولید انسولین را افزایش می دهد، که در تنظیم سطح گلوکز خون مفید است.


خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

2. میخک می تواند به تنظیم سطح گرسنگی کمک کند.

اگر در تلاش برای کاهش وزن یا مدیریت هوس و پرخوری هستید، میخک ممکن است کمک کند. آنها سرشار از اوژنول هستند، یک ترکیب طبیعی با فواید سرکوب کننده اشتها.

افزودن میخک به رژیم غذایی می تواند به شما کمک کند کمتر غذا بخورید، در نتیجه باعث کاهش وزن و کنترل گرسنگی می شود. علاوه بر این، میخک پر از فیبر است که می تواند مصرف روزانه فیبر شما را افزایش دهد، یکی دیگر از مواد مغذی ضروری برای کاهش وزن و مدیریت گرسنگی.


3. میخک ممکن است درد دندان را کاهش دهد و از عفونت دهان جلوگیری کند.

دندان درد می تواند به دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی دندان یا عفونت ایجاد شود. در حالی که باید بر اساس آن معاینه و درمان شوید، میخک می تواند یک مسکن طبیعی در این بین باشد.

علاوه بر این، اوژنول، ماده فعال در میخک، ضد عفونی کننده است، به این معنی که می تواند از رشد پاتوژن های بیماری زا در بدن، از جمله حفره دهان، جلوگیری کند.

اوژنول خواص ضد میکروبی مختلفی را ارائه می دهد که می تواند به مبارزه با هرگونه عفونت دهان و جلوگیری از التهاب و درد کمک کند و در نتیجه دندان درد را تسکین دهد. میخک همچنین می تواند درد دندان را کاهش دهد و از تشکیل پلاک جلوگیری کند.

دهانشویه حاوی میخک در مقایسه با دهانشویه معمولی ممکن است برای مبارزه با پلاک، التهاب لثه و سایر میکروب های دهان مفید باشد.


4. میخک می تواند با سرطان مبارزه کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات مختلف موجود در میخک می تواند به مبارزه با انواع سرطان کمک کند. به عنوان مثال، کوماتاکنین، یک آنتی اکسیدان فلاونوئید موجود در میخک، دارای اثرات سیتوتوکسیک قابل توجهی در سلول های سرطان تخمدان انسان است.

محققان دریافتند که کوماتاکنین می تواند مرگ برنامه ریزی شده سلولی را در سلول های سرطانی تخمدان بدون آسیب رساندن به سلول های سالم القا کند.

همچنین نشان داده شد که از فعال شدن ماکروفاژهای مرتبط با تومور  (TAM) که سلول‌های کلیدی هستند که با تولید سیتوکین‌های التهابی، کموکین‌ها و فاکتورهای رشد، یک محیط سرکوب‌کننده ایمنی ایجاد می‌کنند، که همگی در بقا و پیشرفت سلول‌های سرطانی نقش دارند، مهار می‌کند.


5. میخک می تواند از کبد محافظت کند.

اوژنول موجود در میخک یک آنتی اکسیدان قوی و عامل ضد التهابی است که می تواند از کبد در برابر آسیب هایی مانند آسیب سلول های کبدی ناشی از استرس اکسیداتیو محافظت کند. نشان داده شده است که این امر از شرایط مختلف کبدی، از جمله سیروز کبدی یا اسکار بافت کبد جلوگیری می کند.


6. استحکام استخوان را افزایش می دهد.

میخک سرشار از منگنز است، ماده معدنی که از سلامت و رشد استخوان حمایت می کند. در ترکیب با سایر مواد معدنی استخوان مانند کلسیم، روی و مس، منگنز می‌تواند به کاهش از دست دادن استخوان کمک کند و در عین حال استخوان‌های قوی و متراکم را تقویت کند. به طور کلی، این می تواند از خطر ابتلا به بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان جلوگیری کند.


7. میخک را می توان به عنوان یک سرکوب کننده طبیعی سرفه استفاده کرد.

در طب آیورودا، میخک برای شل کردن عضلات گلو استفاده شده است که در نتیجه می تواند سرفه را تسکین دهد. علاوه بر این، ترکیبات ضدالتهابی آن می تواند در صورت سرماخوردگی، گلودرد یا سینوس های ملتهب نیز مفید باشد. برای دستیابی به این فواید، مقداری میخک خشک خام بجوید یا میخک آسیاب شده را با آب داغ مخلوط کنید و اول صبح بنوشید.


8. میخک می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

میخک منبع قوی آنتی اکسیدان است که می تواند از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که می توانند در بدن رسوب کنند و باعث آسیب سلولی شوند. آنتی اکسیدان ها به خنثی کردن این رادیکال ها و جلوگیری از آسیب آنها کمک می کنند. اوژنول موجود در میخک همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. می تواند به کاهش التهاب در سراسر بدن و از بین بردن باکتری های مضر کمک کند. این باعث می شود میخک راهی موثر برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با عفونت باشد. میخک علاوه بر خاصیت تقویت کننده سیستم ایمنی، منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی نیز هست. آنها حاوی ویتامین های C و K و همچنین منگنز، آهن و کلسیم هستند. این مواد مغذی برای حفظ سلامتی و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن شما ضروری هستند.


9. میخک می تواند سلامت پوست را تقویت کند.

میخک منبع طبیعی آنتی اکسیدان است که می تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی میخک نیز ممکن است به تسکین پوست تحریک شده و بهبودی کمک کند. میخک همچنین می تواند به کاهش ظاهر جای زخم کمک کند.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده